השקעות נדל"ן בקליפורניה – מדריך למשקיע בנדלן במדינת קליפורניה

קליפורניה הידועה בכינויה "המדינה המוזהבת" (The Golden State) בשל הנהירה אליה בתקופת הבהלה לזהב בארצות הברית, שוכנת בחוף המערבי של המעצמה האמריקאית. קליפורניה היא המדינה בעלת המספר הגבוה ביותר של תושבים בארה"ב ומאכלסת קרוב ל-40 מיליון תושבים.

עיר הבירה שלה היא סקרמנטו, אך העיר הגדולה והמפורסמת ביותר במדינה היא לוס אנג'לס. בשורות הבאות נחשוף בפניכם את המידע המעודכן והרלוונטי ביותר לשוק הנדל"ן במדינת השמש והזהב.

 

נדל"ן בקליפורניה – תמונת מצב

קליפורניה היא המדינה השלישית בגודלה בארצות הברית והגדולה ביותר מבחינת אוכלוסייה. אך הנתון המרשים ביותר שקליפורניה מפיקה הוא שבמידה וקליפורניה הייתה מדינה עצמאית, ולא חלק מארצות הברית, היא הייתה הכלכלה השישית בגודלה בעולם.

שוק הנדל"ן בקליפורניה הוא שוק חם ומבוקש, אם ניקח לדוגמא את סקרמנטו, בירת המדינה, נגלה שוק נדל"ן בעל ביקוש גבוה מאוד, בו נכסי נדל"ן המוצעים למכירה "נחטפים" תוך חודשיים בממוצע.

זאת למרות המחירים הגבוהים של הנדל"ן בעיר, אשר עומדים בממוצע על כ-430 אלף דולר, סכום הגבוה בכ-180 אלף דולר ממחיר נכס ממוצע בארצות הברית.

 

יתרונות וערים מומלצות להשקעה במדינת קליפורניה

גודלה העצום של קליפורניה והחוסן הכלכלי שלה מייצרים שוק נדל"ן מבוקש ופורה – הביקוש לנכסים למכירה ולשכירות הוא גבוה במיוחד אם כי לא אחיד, זאת בשל פערי השכר הגבוהים יחסית במדינה.

קליפורניה היא מוקד עליה לרגל לצעירים רבים מכל רחבי ארצות הברית והעולם בשל תעשיית הסרטים הענפה השוכנת בהוליווד וכן בשל עמק הסיליקון הממוקם בסן פרנסיסקו, העיר הרביעית בגודלה בקליפורניה, ומהווה אבן שואבת למיטב המוחות בתעשיית ההיי-טק העולמית.

שוק הנדל"ן בקליפורניה הוא מבוקש עד כדי כך שלא פחות מאשר מ-10 הערים ברשימת ה-20 ערים המבוקשות ביותר לנדל"ן בארה"ב ממוקמות בקליפורניה, 6 מתוכן בעשירייה הפותחת. למעשה, העיר המבוקשת ביותר להשקעה בארה"ב היא לא אחרת מאשר סן פרנסיסקו.

אחריה תוכלו למצוא את אוקלנד, לוס אנג'לס, סן חוזה, לונג ביץ', אנהיים, סן דייגו, צ'ולה ויסטה, סנטה אנה וסקרמנטו בטופ 20. וכן את בייקרספילד, ריברסייד, פרנסו וסטוקטון ברשימת 80 הערים המומלצות ביותר להשקעות נדל"ן.

 

מעוניינים להשקיע בנדל"ן בארה"ב וצריכים עזרה באיתור פרויקט מתאים?
אנחנו יכולים לעזור!
שם:
דוא"ל:
טלפון:
משהו נוסף לומר לנו:
תקציב השקעה (בדולרים):

 

התשואה הצפויה על השקעות נדל"ן בקליפורניה

קליפורניה נחשבת למדינה מאוד מבוקשת בתחום הנדל"ן, זאת בשל היותה מרכז כלכלי איתן, מרכז תרבותי וקולנועי ומרכז היי-טק עשיר ברמה העולמית.

כאמור, מחירי הדירות בקליפורניה גבוהים מהממוצע והביקוש לנדל"ן רק עולה משנה לשנה, זאת למרות שהתשואה השנתית מנדל"ן נחשבת לנמוכה יחסית במונחים של ארה"ב ומגיעה למקסימום של כ-9%-10% אחוז.

אולם בהשוואה לישראל מדובר באחוז גבוה, שכן התשואה השנתית מנדל"ן בישראל מגיעה למקסימום של 6 אחוזים.

מחירי נדל"ן בקליפורניה ב-10 השנים האחרונות:

נדלן בקליפורניה

נדלן בקליפורניה – נתונים ומידע – שנת 2018:

  • מחיר הבתים החציוני בקליפורניה (Median Listing Price) הוא: $485,800
  • דמי השכירות החודשיים הממוצעים של בית בקליפורניה: $2,350
  • מגמת מחירי נדל"ן בקליפורניה: עלייה של 7% בשנה החולפת (2016)
  • תחזית מחירי הנדל"ן בקליפורניה לשנת 2018: עלייה נוספת של 2.5%

למידע נוסף על פרויקטים והזדמנויות השקעה מומלצות בקליפורניה, השאירו פרטיכם בטופס

איתור השקעות נדל"ן
קבלת מידע על השקעות נדל"ן מומלצות

שם:

דוא"ל:

טלפון:

קליפורניה – מפה: