השקעות נדל"ן באירופה – דירות להשקעה, פרויקטים ונכסים מניבים במדינות שונות ביבשת אירופה

ברוכים הבאים אל אירופה – מדריך השקעות נדלן ביבשת המבוקשת!

איך נולד הצורך של אנשים להשקיע מחוץ לישראל? השקעות נדל"ן נחשבו מאז ומתמיד כהשקעות ראויות וככאלו המסתמנות כאפיק השקעה בטוח.

אם תחילה המשקיעים הישראלים היו בוחרים להשקיע את כספם בבית, הרי שכיום יותר ויותר משקיעים בוחרים לבצע את ההשקעה שלהם מחוץ לישראל, בדגש על מדינות אירופה.

בשנים האחרונות ישנה מגמה בה מחירי הנדל"ן בישראל נמצאים בנסיקה, כך שאפשר לומר כי זו אחת הסיבות שהביאה רבים להביט צפונה אל היבשת השכנה ולבצע השקעות נדלן באירופה.

יבשת אירופה מעניקה גם לכם, המשקיעים הישראלים, שלל אפשרויות של רכישת נכסים המיועדים להשקעה. התוצאה? תשואות נאות מבלי שבאמת יש צורך לקחת סיכונים קיצוניים, אלא אך ורק כאלו המאפיינים את שוק הנדל"ן בכללותו.

בכל יבשת אירופה ישנן הזדמנויות לבצע רכישת נדלן באירופה, כאשר ישנן מספר מדינות שסומנו כאלו המומלצות ביותר – ביניהן גרמניה,הולנד וגיאורגיה. כל מה שאתם צריכים לדעת על השקעה באירופה, מיד יוצג כאן לפניכם:

 

קניית נכס להשקעה באירופה – מהם היתרונות במהלך שכזה?

מלבד התשואות, המשקיעים הישראלים מחפשים אחר היתרונות שבהשקעה מסוג שכזה, כאשר הדגש הוא המון פעמים על נוחות ההשקעה.

בכל הקשור לרווחים, תשמחו לגלות כי מחירי נדל"ן באירופה מאפשרים לכם להשקיע בסכום נמוך יחסית ולקבל רווח גדול יותר בהשוואה לסכום שהשקעתם.

מעבר לכך, במרבית מדינות אירופה, הנכסים המוצעים למכירה הינם זולים יותר בהשוואה לאלו המוצעים בישראל. המשמעות? לא אחת יוצא מצב כי ישנם אלו שלא יכולים להרשות לעצמכם להשקיע בדירה בישראל, אך באירופה דווקא כן.

מאחר והמחירים נוחים, ישנה אפשרות במקרים מסוימים אף לפזר את ההשקעה ולא להניח את כל הכדורים בסל אחד.

מה יוצא לכם מזה? פיזור השקעה מאפשר לכם להשקיע בראש שקט יותר, שכן באופן זה אתם מקטינים את הסיכונים שלכם ומעלים את הסיכוי לרווחים טובים יותר. אפשר לומר כי נדלן מניב ביבשת אירופה הינו מטרה שניתן לכבוש והיא נמצאת בהישג יד.

התשובה לשאלה האם כדאי להשקיע בנדל"ן אירופאי בשנת 2019 הינה חיובית. מלבד כל היתרונות שהוצגו לכם, הרי שחשוב לקחת פרמטרים נוספים בחשבון כמו הנוחות שבביצוע ההשקעה.

מרחק שעות הטיסה מישראל אל אירופה הינו מרחק של כמה שעות בודדות, כאשר מרחק הטיסה הרב ביותר עומד על כ-5.5 שעות בלבד – אל מדינות צפון אירופה וביניהן גם אנגליה. המשמעות היא שתוכלו לנהל את הנכס שלכם בקלות רבה מבלי שמפרידות ביניכם ובין הנכס שלכם שעות רבות.

פרמטר נוסף שחשוב לקחת בחשבון כששוקלים את כדאיות ההשקעה, הוא את העובדה כי באירופה מדוברות שפות פופולאריות שדרכן קל יותר לנהל את ההשקעה שלכם – גם במקרים בהם אתם דוברים את השפה וגם באמצעות מתורגמנים. השפות בהן תוכלו לנהל את הנכסים שלכם הינן אנגלית, ספרדית וצרפתית שרבים הישראלים המדברים ושולטים בשפות אלו.

 

מעוניינים להשקיע בחו"ל וצריכים עזרה באיתור פרויקט מתאים? אנחנו יכולים לעזור!
שם:
דוא"ל:
טלפון:
משהו נוסף לומר לנו?

 

נדל"ן להשקעה באירופה – ומה לגבי המס?

באותה נשימה כששואלים כמה עולה דירה להשקעה באירופה, גם מבקשים לדעת המשקיעים מהי מדיניות המס. חשוב לתכנן את ההשקעה שלכם מראש, לרבות היכרות מעמיקה עם החוקים של המדינה בה אתם משקיעים.

התכנון שלכם חייב לכלול את חוקי המס הצפויים, כאשר עליכם לתכנן מס לפני רכישת הדירה. שימו לב כי עליכם לקחת בחשבון את היבטי המס לא רק במדינה בה אתם רוכשים את הדירה אלא גם בישראל.

לא מעטות מדינות אירופה בהן חלה אמנת מס עם ישראל, כאשר המטרה היא למנוע כפל תשלום מס בשתי המדינות. לפני ההשקעה שלכם, בררו האם המדינה בה אתם משקיעים אכן מקיימת הסכם שכזה עם ישראל.

 

אז באילו מדינות אירופאיות כדאי להשקיע?

השאלה החמה והמעניינת ביותר היא השאלה הפרקטית: איפה כדאי להשקיע ביבשת אירופה הכוללת עשרות מדינות? על פי דו"ח משנת 2015 של הפירמה PWC, ישנן כמה ערים אטרקטיביות במיוחד שכדאי להשקיע ספציפית בהן.

הדוח מבוסס על תשאול מעמיק וקפדני של כ-500 מובילי דעת קהל בתחום הנדל"ן באירופה. אם כן, המקומות שעלו בדו"ח זה כוללות את ברלין, עיר הבירה של גרמניה הממוקמת במקום הראשון. במקום השני נמצאת עיר הבירה של אירלנד, דבלין, ואילו המקום השלישי שייך לבירה הספרדית – מדריד.

באותו דו"ח שהופק רק לפני כשלוש שנים, ניתן למצוא במקומות גבוהים מאד של מדינות שכדאי להשקיע בהן גם בעיר אתונה, הבירה של יוון, וגם העיר המבורג הגרמנית. בתור משקיעים ישנן ערים נוספות המומלצות לכם והן באטומי בגיאורגיה, קייב שבאוקראינה, קופנהגן שבדנמרק, ברמינגהאם שבאנגליה, אמסטדרם ההולנדית, בפורטוגל – ליסבון וברוסיה מוסקבה.

הדרך שלכם למצוא את ההשקעה הטובה ביותר עבורכם היא באמצעות הבנת הצרכים שלכם והנתונים העומדים לרשתוכם. הגדירו מראש כמה תרצו להשקיע בנכס שלכם, מה גודל הנכס שבו תרצו להשקיע, מה טווח ההשקעה שלכם ומה הסיכונים שתהיו מוכנים לקחת.

ככל שיהיה בידכם יותר מידע, כך יהיה קל יותר למקד את ההשקעה שלכם ולמקם אותה על מפת יבשת אירופה המחכה לכם!

מפה של יבשת אירופה: