דירות פריסייל למכירה בפרויקטים חדשים במגוון יישובים ברחבי הארץ

אם ישנו חלום גדול יותר לקהל הישראלים מאשר לרכוש דירה, הרי שהוא לרכוש דירה במחיר נמוך. שוק הנדל"ן בישראל לא מפסיק להפתיע, ואם צריך לשאול את המשקיע או הרוכש הישראלי, הרי שההפתעות הן לא תמיד לטובה.

מחירי הנדל"ן ממשיכים לעלות, עד לכדי מצב שקהל היעד שאכן יכול לרכוש נדל"ן בישראל, הולך ומצטמצם. אחת הדרכים להתמודדות עם מחירי הנדל"ן הגבוהים היא להשקיע בחו"ל, אך נדמה כי זוהי לא האפשרות היחידה.

גם עבור קהל המשקיעים וגם עבור זוגות צעירים ומשפחות המעוניינים לרכוש 4 קירות, יש את הדירות המוצעות במחירי פריסייל. הדבר הראשון שכדאי לדעת הוא כי דירה על הנייר תמיד תהיה זולה יותר. לרכישה שכזו ישנה מניפה רחבה של יתרונות, ומניפה כמעט זהה של חסרונות.

קניית דירה במחיר Pre-sale היא המון פעמים הדרך היחידה של המון ישראלים ליהנות מדירה משלהם. אז מה חשוב שתדעו רגע לפני?

 

דירת פריסייל – דירה על הנייר

מהן דירות פריסייל? המון ישראלים מכירים את הדירות האלו בשם "דירות על הנייר". מדובר בדיוק על אותן הדירות, כאשר רק הכינויים לדירות אלו שונים. בעוד ישנם פרויקטים שכבר קמו ואפשר להגיע ולהתרשם מהם, דירות על הנייר הן דירות שנמצאות בשלב זה אך ורק בתכנון.

כלומר, במקרה הזה לא ניתן להגיע לפרויקט קיים ולהתרשם מדירה לדוגמא, אלא שההתרשמות היא דרך סקיצות, או בחיים המודרנים – דרך תרשמים וסרטונים מרשימים המדמים את הפרויקט.

 

המחירים המוצעים במסגרת המכירה המקדימה זולים יותר, ולכן הביקוש לדירות אלו גבוה מאד. עבור הקבלנים המציעים את המחירים ההתחלתיים, מדובר על מבצע שיווקי שמגלם בתוכו לא מעט יתרונות:

  • הקבלנים זוכים למימון רב להמשך הפרויקט עם הדירות הנמכרות
  • מבצע חם שעובר מפה לאוזן וכך נמכרות עוד דירות
  • הלקוחות שרכשו מעבירים את הבשורה ומשווקים את הפרויקט בעצמם

חשוב לציין כי הדירות הנמכרות במסגרת הפריסייל הן דירות מעטות. כמו כן, כמעט תמיד יהיו אלו דירות מאד מסוימות בבניין המגורים, כך שעל הלקוחות הפוטנציאליים יהיה לרכוש דירה מתוך מגוון מצומצם יחסית של דירות, ולא מתוך כל הדירות המוצעות למכירה.

 

מהם היתרונות ברכישת דירה בשלב ה-Presale?

היתרון הבולט ביותר הוא כמובן המחיר. בעת שאתם רוכשים דירה במבצע פריסייל, אתם יכולים לקבל הנחה משמעותית שיכולה להגיע גם לעד כ-30% הנחה מהמחיר המקורי! לדוגמא: במידה ואתם מתעניינים בדירה ב-3 מיליון שקלים, הרי שישנו פוטנציאל הנחה אדיר שיכול להגיע לכ-900,000 שקלים!

מדובר על הנחה חסרת תקדים, שלא תוכלו לקבלה לאחר שהפרוייקט יקבל את ההיתר ויחלו שלבי הבניה. הישארו ערים לפרסומים וידיעות על מבצעים שכאלו, וכך תוכלו גם אתם להשקיע פחות ולקבל יותר.

בנוסף, עם דירות פריסייל למכירה המון פעמים תוכלו לבצע שינויים קלים בדירה שלכם. מאחר ומדובר על תכנון בלבד ולא על דירה לדוגמא פיסית שממנה אתם מתרשמים, תוכלו לדרוש בתחימה שונה של החלל (כל עוד ניתן).

כמו כן, מאחר ואתם הראשונים לבחור דירות, המון פעמים תהיה גם גמישות בכל הקשור לקומה, צד הדירה, בחירת מחסנים וחניות, כיווני האוויר וכן הלאה.

 

האם יש סיכון בקניית דירה בפריסייל לפני קבלת ההיתר?

לרכישת דירה שטרם נבנתה יש המון יתרונות. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון גם את החסרונות האפשריים. חשוב להבין כי כל חיסרון שכזה הוא בגדר פוטנציאל, כאשר לעתים החסרונות אינם מתממשים במציאות כך שלא תמיד פוגשים בהם.

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לדרוש מהקבלן וממבצעי הפרויקט, הוא לוח זמנים. הכי קל שלא להתחייב ללוח זמנים המייצג את התקדמות הפרויקט ואת שלביו, אך בתור אלו שעתידים לעבור אל הנכס, חשוב שתדעו לקראת מה אתם הולכים ואיך לתכנן את צעדיכם.

התחנה המשמעותית ביותר בלוח הזמנים הצפוי היא התאריך המשוער לקבלת היתר הבניה. לאחר קבלת ההיתר, קל יותר להתחייב לזמנים הכוללים בתוכם גם את מסירת המפתח.

שימו לב כי מדובר על תאריך יעד בלבד, והמון פעמים ישנן דחיות כאלו ואחרות שמשאירות את הדירה על הנייר, מבלי שמונחת אבן פינה לתחילת הפרויקט.

 

רגע לפני רכישת הדירה בפריסייל

לכאורה, מדובר על עסקת החלומות. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון כי מאחר והדירה נרכשת על הנייר (ולא על שטח הבניה הייעודי), אתם קונים בשלב זה רק דירה בתכנון. לכן, בדקו מספר דברים לפני:

  • האם מדובר על קבלן בעל מוניטין חיובי
  • בדקו היטב את החוזים ואת מידת התחייבות של הקבלנים לפרויקט
  • האם ישנם רוכשים נוספים שכבר רכשו דירות בפרויקט
  • התעניינו לגבי הבדיקות המקדימות שעשו יתר הרוכשים
  • השוו מחירים ותנאים בין קבלנים שונים המציעים דירות פריסייל

 

במקרה הזה, לא תוכלו להכיר את השכנים שלכם…

אחת הבדיקות החשובות ביותר לרוכשים, היא להכיר את הדיירים: מי הם, בני כמה הם, האם מדובר על משפחות עם ילדים, מצב סוציו-אקנומי וכן הלאה.

מאחר ואתם תהיו הראשונים לרכוש את הדירה, הרי שלא באמת תוכלו לבדוק מי הם השכנים שעתידים לגור אתכם. הסיבה? פשוט מאחר והם ירכשו את הדירה אחריכם.

יש הבדל משמעותי במחיר הדירה בשלב המכירה המוקדמת (פריסייל) לשלבי השיווק הסופיים, וזהו יתרון מספיק בולט בכדי לגרום לכם לבדוק את האפשרות. בהצלחה!