דירות חדשות עם נוף לים – דירות למגורים ולהשקעה, פרויקטים חדשים ליד הים בערי החוף בישראל

מה חשוב לדעת לפני רכישת דירה חדשה מול הים?

נדמה כי מאז ומתמיד דירות עם נוף לים היו נחשקות ומבוקשות, אך לאחרונה חלה עלייה בביקוש לדירות אלו בערים כמו תל אביב, חיפה, אשדוד, אשקלון, בת ים, ראשון לציון וערים רבות נוספות.

הבניינים הנבנים על שפת הים נבנים בצורה מעט שונה מבניינים הנבנים בערים שאינן סמוכות לים. מדובר על תנאי שטח שונים, ויש להבטיח תנאים אידאליים אל מול סופות חול המגיעות בימי החורף, רוחות חזקות ורסס מי המלח.

למרות כל אותם אתגרים, רבים מביעים התעניינות בדירות אל מול הים, כאשר השיקולים בין היתר הינם הנוף המרהיב לו זוכים אותם בעלי דירות ותחושת היוקרה והחופש.

דירות חדשות ליד הים יהיו לרוב יקרות יותר מדירות באותו הגדול שאינן אל מול הים, כאשר ישנו קהל יעד שמוכן לשלם את תוספת התשלום עבור אותו נוף ייחודי ונדיר.

למעשה, דירות אלו נמכרות מהר יותר מאשר דירות שאינן זוכות לנוף לים, בין היתר בעקבות הנדירות שלהן והתלות בפרויקטים שכאלו המזמנים את האפשרות לגור אל מול הים, אשר נחשבים למבוקשים יותר.

 

מחירי דירות חדשות עם נוף לים – כמה עולה?

 

דירה חדשה ליד הים - מחיריםמחיר דירה ממוצעת קרוב לים (ש"ח)
עלות דירה חדשה עם נוף לים באשקלון1.7 מיליון - 1.1 מיליון ₪
דירה חדשה ליד הים באשדוד1.9 מיליון - 1.1 מיליון ₪
מחיר דירה חדשה על הים בחיפה2.1 מיליון - 1.2 מיליון ₪
כמה עולה דירה חדשה ליד הים בחדרה2.4 מיליון - 1.5 מיליון ₪
דירה חדשה עם נוף לים בראשון לציון מערב2.5 מיליון - 1.7 מיליון ₪
דירה חדשה קרוב לים בבת ים2.5 מיליון - 1.7 מיליון ₪
דירה חדשה על הים בנתניה2.5 מיליון - 1.7 מיליון ₪
דירה חדשה עם נוף לים בהרצליה3.5 מיליון - 2.1 מיליון ₪
דירה חדשה עם נוף לים בתל אביב3.5 מיליון - 2.4 מיליון ₪

 

פרויקטים חדשים עם נוף לים – מה הופך אותם לנחשקים?

ישראל מאופיינת בין היתר ברצועת החוף הענפה שלה ורבים מוכנים להשקיע את מיטב כספם על מנת לזכות בנוף המרהיב של גלי הים התיכון. בעוד ישנם אלו המשקיעים רבות בתכנון של עיצוב פנים על מנת לעצב את ביתם, אצל רבים מאלו שמחליטים לגור מול הים השיקול העיקרי הוא דווקא הנוף.

חשוב לזכור כי כשאתם מתעניינים לגבי דירות למכירה עם נוף לים בתל אביב, בבת ים, בחיפה, בנתניה, באשדוד, הרצליה, אשקלון, ראשון לציון או בכל עיר אחרת, חשוב לזכור כי התחזוקה של דירות אל מול הים שונה ודורשת מאמץ רב יותר מהדיירים, כאשר המטרה היא להבטיח תוחלת חיים ארוכה יותר לדירות אלו.

מעבר לכך, גם כל התהליך ההנדסי הינו שונה ומביא עמו אתגרים חדשים: בניינים על חוף הים לדוגמא ידועים בכך שכיסוי הבטון על ברזלי היציקה הינם עבים יותר, זאת על מנת למנוע מקרים של החלדה וחס וחלילה התמוטטות. לעוד מידע בנושא.

 

רכישת דירה חדשה עם נוף לים – למי דירה שכזאת מתאימה?

לא מעט אנשים מעידים כי חלומם הוא לגור ליד הים. קניית דירה חדשה מול הים מתאימה בעיקר לאלו המחפשים אחר נוף בלתי מנוצח.

למרות שכיום עבודה של עיצוב פנים יכולה לחולל פלאים, הרי שעדיין לא ניתן להתחרות עם הנוף של גלי התכלת. הים מזמן לכם נוף מרגיע בשעות הבוקר המוקדמות, תפאורה מרהיבה בשעות הצהריים ונוף רומנטי של שקיעה בשעות הערב.

מגורים על הים הם במידה רבה גם סמל סטטוס של יוקרה ואיכות חיים גבוהה, ודירות אלו מתאימות לזוגות צעירים ועד למשפחות עם ילדים. כמו כן, חשוב לזכור כי דירות אלו הן השקעה חכמה, שכן הביקוש לדירות אל מול הים לעולם לא פוסק.

 

דירות עם נוף לים – יתרון מזג האוויר

מדינה שמשית כמו ישראל היא מדינה שבה דרך קבע ישנו רצון למצוא פתרונות מיזוג איכותיים. כשאתם גרים ליד הים אתם מחזיקים ביתרון נוסף שאינו הנוף המרהיב. הקירבה אל הים מעניקה לכם את האפשרות ליהנות ממזג אוויר נוח יותר וטמפרטורות נעימות יותר.

כמו כן, אתם זוכים במשב רוח מרענן של בריזה מלטפת – מה שלא אחת גם יכול להביא לחיסכון בהוצאות החשמל שלכם על פתרונות של קירור כדוגמת מזגנים ומאווררים – רק לפתוח חלונות והרוח כבר תעשה את היתר.

יתרון נוסף העומד לרשותכם הוא כמובן האפשרות ליהנות מהקירבה לחוף. המון פעמים בעת שמדברים על הרעיון של דירות עם נוף לים באשקלון או בערים נוספות, הרי שמדגישים את הנוף.

בפועל, חוף הים יכול לשרת אתכם גם כמקום בילוי ופנאי. מזג האוויר הישראלי מאפשר לכם ליהנות מחוף הים כמעט 365 ימים בשנה – החל מפעילות ספורט בחוף הים ועד רחצה במי הים התיכון.

בשעה שרוב האנשים יצטרכו להניע את רכבם ולצאת למסע אל עבר החוף, הרי שאתם תוכלו לקחת עמכם תיק עם כמה פריטים נחוצים וליהנות מהנגישות הנפלאה לים הנמצא במרחק הליכה.

 

דירות חדשות למכירה מול הים כדירות להשקעה – כדאי או לא?

מלבד אלה ששוקלים לרכוש דירה שכזו למטרות מגורים, ישנם אלו שהמטרה שלהם אחרת – דירה למטרות השקעה.

רבים חוששים להשקיע את כספם בדירות שכאלו מאחר ורכישת הדירה הינה עסק יקר, והשאלה המיידית שעולה היא האם אכן מדובר על השקעה מושכלת. דירה חדשה מול הים בנתניה, בחיפה, באשקלון ובערים נוספות המציעות פרויקטים שכאלו למכירה, אכן מסתמנת כהשקעה מושכלת, משום שהביקוש לדירות מסוג זה לא נעלם.

חשוב לזכור כי דירות שנבנות מול הים הן בדרך כלל יקרות יותר, אך כן חשוב לדעת כי לטווח הארוך מזדמנת לכם עסקה משתלמת במיוחד.

הביקוש לדירות על הים הולך וגדל משנה לשנה, כך שדירות אלו מתאימות גם עבור אלו מכם המעוניינים להשקיע בדירות.

מדובר בחלום שיכול להפוך לחלום מתוק אף יותר עם בחירת דירה מתאימה, אזור מדויק ואיתור קהל יעד ביחס למקום בו אתם משקיעים.