דירות גן למכירה – דירות גן חדשות למגורים ולהשקעה בפרויקטים חדשים בישראל

מהי דירת גן?

יש 2 סוגי דירות בכל בניין מגורים אשר נחשבים לנחשקים במיוחד: דירת הפנטהאוז ודירת הגן. גלגולן של דירות הגן בישראל מתחיל אי שם בשנות ה-80, כאשר לאט לאט הבינו הקבלנים כי החצר הגדולה המשותפת של כל הדיירים יכולה להיות משודרגת לחצר של דירה פרטית בקומת הקרקע.

חלק מרכזי מהחלל הציבורי של כל דיירי הבניין הפך במהרה לחצר הפרטית של דירה ספציפית, כאשר הקבלן מוכר דירה זו ביותר כסף, תוך שהדיירים נהנים מחצר פרטית מבלי שהם צריכים לרכוש בית פרטי בעלות גבוהה הרבה יותר.

כיום, ניתן לרכוש דירת גן חדשות בזול, או לפחות לא במחירים שרבים סבורים שעליהם לשלם עבור פינה כפרית ומרווחת בלב העיר.

לטובת אלו שלא יודעים: דירת הגן היא הדירה שנמצאת בקומת הקרקע של הבניין. בעבר, הדירות בבניין היו מתחילות אך ורק בקומה הראשונה, אך כיום, עם כניסתכם אל לובי הבניין, תוכלו לראות דירות הפזורות כבר בקומה זו – אלו הן דירות הגן.

מדובר על דירה שמשלבת בתוכה אלמנטים מדירה רגילה כביכול וגם מבית פרטי. בעוד בבניין מגורים ישנן כמה דירות בעלות מפרט זהה, דירת הגן היא דירה ייחודית ויש לרוב רק אחת ממנה, כאשר במקרים אחדים גם 2 דירות שונות.

דירות אלו נהנות ממיזוג של הפנים עם החוץ – זאת מאחר והחלל החיצוני במידה רבה נכנס אל פנים הבית עם פתיחת דלת החצר, כך שנוצר מיזוג הרמוני בין המודרנה שבפנים ובין אוצרות הטבע שבחוץ.

 

כמה עולה דירת גן?

מובן כי המחיר של דירת הגן מושפע מעוד המון פרמטרים שונים מבלבד היותה דירת גן: מהו הגודל של הדירה, מהי יוקרת הפרויקט, האם אלו דירות גן חדשות או יד שניה, באיזו עיר נמצאת הדירה וכמובן –גודל החצר. ככל שהחצר בדירת הגן גדולה יותר, כך המחיר נוסק.

לדוגמא: דירת גן עם חצר בגודל של כ-40 מ"ר, תהיה זולה יותר לבטח מדירת גן עם חצר בגודל של כ-90 מ"ר. גם אתם, תוכלו למצוא דירות גן במבצע ובמחירים אטרקטיביים.

 

דירת גן חדשה - מחירים לפי עירטווח מחירים של דירת גן ממוצעת (ש"ח)
מחיר דירת גן חדשה באזור הדרום: באר שבע, אשקלון, אשדוד, קרית מלאכי, נתיבות, שדרות, אופקים, דימונה, ירוחם, קרית גת2.2 מיליון - 1.2 מיליון ₪
עלות דירות גן חדשות באזור מרכז הארץ: רחובות, בית שמש, מודיעין, נס ציונה, רמלה, לוד, ראש העין, תל אביב, רמת גן, גבעתיים, הרצליה, פתח תקווה, לוד, בת ים, חולון, ראשון לציון3.5 מיליון - 1.7 מיליון ₪
מחירים של דירות גן באזור הצפון: חיפה, חדרה, עפולה, חריש, נהריה, אור עקיבא, הקריות, עכו, צפת, כרמיאל2.2 מיליון - 1.2 מיליון ₪

 

פלוס רציני: יתרונות דירת גן מול דירה רגילה

לצד הדברים שכדאי לשקול, גם ישנם דברים שבהחלט כדאי לדעת! דירת הגן היא במידה רבה דירת החלומות שלכם. ראשית, המרחבים המוריקים והחלל הגדול העומד לרשותכם. כידוע, המון ילדים בשעות אחר הצהריים רוצים לצאת אל הגינה השכונתית בכדי לשחק עם חבריהם. עם דירת הגן, הילדים שלכם נמצאים בגינה המוגנת והבטוחה ביותר עבורם – בבית הפרטי שלהם!

דירת הגן מעניקה לכם מרחב מוריק-כפרי מרגיע ומקסים, שנמצא בגובה אחיד עם חלל הסלון שלכם. תוכלו להשמיש את החלל לאירוח, בילוי בחיק המשפחה וכל העולה על דעתכם.

בנוסף, ישנו היתרון הכלכלי. רבים מתלבטים האם להתמקד על דירת גן לקניה או על בית פרטי. מבחינת האיכויות, גם בית פרטי וגם דירת גן מבססים את אותה איכות של שילוב בין חלל פנימי לחלל חיצוני. עם זאת, מחיר דירת גן זול יותר מאחר והוא נכלל כחלק בלתי נפרד מבניין מגורים. בשורה התחתונה? תוכלו למצוא דירות גן זולות.

יתרון נוסף שכדאי לזכור הוא את ערך הנכס שלכם. עם טיפוח הגינה ובהתאם לעליית ערך הדירות, תוכלו בעתיד להציע את הנכס שלכם למכירה במחיר גבוה יותר בהשוואה לדירה רגילה בבניין. מדובר על שיקול כלכלי שאכן כדאי לקחת בחשבון, זאת בהתחשב גם בביקוש הרב ובחיפוש של המון אנשים אחר דירות גן למכירה.

 

דירת גן כן או לא – הכירו את החסרונות

לכאורה, דירת הגן היא הדירה המושלמת ביותר וחלומו של כל דייר בבניין. עם זאת, לפני שמבצעים רכישה שכזאת ומחליטים מה עדיף דירת גן או פנטהאוז לדוגמא, כדאי להכיר גם חסרונות של דירת גן. ראשית, מאחר והדירה נמצאת בקומת הקרקע, הרי שהיא הדירה שקל ביותר לפרוץ בבניין.

דירות אלו כמעט ולא מציבות אתגר בפני כנופיות של פורצים, כך שחשוב לקחת זאת בחשבון. מובן כי עם התקנה של מצלמות אבטחה, נעילת כל הדלתות והצבה של סורגים, אתם מפחיתים משמעותית את סיכויי הפריצה אליכם.

עם שאלתכם האם כדאי לרכוש דירת גן, כדאי לקחת בחשבון גם את הדבר הבא: דירת גן אינה בית פרטי, אלא עוד דירה בתוך בניין מגורים.

המשמעות היא שמעליכם גרים דיירים נוספים שאתם לא תמיד יכולים לשלוט על ההרגלים שלהם ועל דפוסי ההתנהגות שלהם. כך, היו לא מעטים שדיווחו על פריטי לבוש שונים שהגיעו אל החצר שלהם, אריזות מזון ריקות ופסולת אחרת שצנחה מקומות הדיירים אל החצר הפרטית.

אלמנט נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא את הפרטיות שלכם. דירת גן היא הדירה שעליה יכולים לתצפת דיירים אחרים שגרים מעליכם. אנשים הגונים ומוסריים כמובן שלא יעשו זאת, אך יצר הסקרנות המון פעמים יכול להביא זוגות עיניים להיכנס אל המרחב הפרטי שלכם ולהשקיף עליכם.

ואם אתם רוצים לשקול את הנושא גם מזווית נוספת, זיכרו תמיד כי החצר הגדולה שלכם אומנם מעניקה לכם מרחב נפלא, אך גם מדובר על מרחב הדורש תחזוק, הכולל בין היתר את שתילת העציצים, בניית מערך של השקיה, טיפוח על ידי גנן וכן הלאה.

בנוסף, כנראה שאחת לשנה תצטרכו להזמין חברת הדברה שתטפל עבורכם במזיקים וחרקים בלתי רצויים שעלולים גם להיכנס הביתה.